Wieczór poetycki poświęcony Wisławie Szymborskiej

            Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Mistrzyni Szymborska”, którego celem było upamiętnienie Roku Szymborskiej w setną rocznicę urodzin poetki. Uczniowie kl. 4 – 8 uczestniczyli w wielu działaniach, które w ciekawy sposób przybliżyły im życie i twórczość noblistki. Oprócz tego podczas lekcji języka polskiego tworzyli lepieje i limeryki, lapbooki i plakaty poświęcone artystce, projektowali szuflady z gadżetami kojarzącymi się z poetką. Niektóre prace plastyczne zostały wyeksponowane w Bibliotece Publicznej Miejsko-Gminnej w Łęcznej przy ulicy Jaśminowej.

            Ostatnim działaniem w ramach realizacji projektu był wieczór poetycki, podczas którego uczniowie prezentowali wybrane wiersze Szymborskiej oraz przypomnieli sobie najciekawsze fakty z życia noblistki. Uczestnicy spotkania, które odbyło się 07. 11.23 r., wzięli udział w loteryjce z fantami oraz otrzymali zakładkę do książek z cytatami pochodzącymi z twórczości poetki zaprojektowaną przez jednego z uczniów klasy 8.

W spotkaniu zorganizowanym przez polonistki Annę Galewską i Jagodę Woźniak uczestniczyła Pani Dyrektor Hanna Lipińska – Stopa oraz uczniowie z klas: 7b, 7d.

Trzy uczennice stoją przed tablicą w tle zdjęcie Wisławy Szymborskiej.
Uczniowie siedzą przy stolikach pomiędzy przechodzi nauczycielka.