Dzień Niepodległości ze „Starszymi Siostrami”

            10 listopada 2023 roku grupa uczniów należących do Szkolnego Klubu Wolontariusza „Ekipa do Spraw Dobra” odwiedziła Przedszkole nr 1 w Łęcznej. Była to w tym roku pierwsza wizyta związane z realizacją programu współpracy „Starsze Siostry”.

            Tematem tegorocznego cyklu zajęć prowadzonych przez uczniów jest patriotyzm. 10 listopada, w związku z obchodami zbliżającego się Dnia Niepodległości uczniowie i przedszkolaki zajmowali się tematem polskiego hymnu narodowego. Wolontariusze opowiedzieli maluchom o znaczeniu hymnu, jego historii i okolicznościach, w których jest wykonywany, a potem wspólnie go odśpiewali.

            Na zakończenie wszyscy kolorowali ilustracje o tematyce patriotycznej i poznawali się przy tej okazji.

Na tle napisu: „11 listopada Święto niepodległości stoją i siedzą wolontariusze, przedszkolaki i nauczyciele. wszyscy ubrani są na galowo.
 Przedszkolaki przyklejają do kartonu w barwach narodowych wykonane kolorowanki.