Przerwa na czytanie

Informujemy, że dnia 20 października 2023 r. uczniowie klas I – IV przystąpili do IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie: „Przerwa na czytanie”. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu w szkole i poza szkołą oraz zachęcanie wszystkich do sięgania po książkę w każdym miejscu.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu czytelniczym. Mamy nadzieję, że przyczynimy się do pobicia ostatniego rekordu.

Anna Koźmian, Katarzyna Pełczyńska

uczniowie klas IV oraz grupy świetlicowe SP nr 2 w Łęcznej