Uczciliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

10 listopada w naszej szkole upamiętniliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie odśpiewali hymn państwowy. Wychowawcy wyświetlili prezentację pt. „Święto Niepodległości 11 listopada”, którą przygotowali nauczyciele historii. Wiele klas wzięło udział w X patriotycznym konkursie ,,Biel i Czerwień Barwy Niepodległości”, podkreślając to ważne dla Polaków święto strojem w barwach narodowych. Nasze sale lekcyjne i korytarze zostały przyozdobione gazetkami o tematyce związanej z symbolami narodowymi, postaciami historycznymi, którym zawdzięczamy odzyskanie niepodległości. W ramach realizacji projektu „Starsze Siostry” uczennice naszej szkoły odwiedziły przedszkolaków z utworami o treści patriotycznej. Uczniowie klas czwartych i piątych na lekcjach techniki przygotowali biało-czerwone kotyliony, które ozdobiły nasze stroje.

Wiadomości zebrała Małgorzata Brodzisz

dwa slajdy prezentujące młodzież SP2 na grupowych zdjęciach, na których stoją ubrani w polskie barwy narodowe, uczniowie wykonujący kotyliony oraz gazetki ścienne.
dwa slajdy prezentujące młodzież SP2 na grupowych zdjęciach, na których stoją ubrani w polskie barwy narodowe, uczniowie wykonujący kotyliony oraz gazetki ścienne.