Tu kwitnie wyobraźnia

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych jaki przypada w październiku biblioteka szkolna przygotowała dla wszystkich grup zerowych i klas 1-2 spotkania pt. „Tu kwitnie wyobraźnia”. Uczniowie rozmawiali o tym, czym są dla nich książki np. są jak apteczka, plasterek, latarnia morska, przyjaciel. Następnie wykonywali grzbiety książek, z tytułami związanymi z ich marzeniami. Po czym uczniowie obejrzeli film: „Mole książkowe”. To animowany miniserial, będący nową odsłoną kampanii społeczno- informacyjnej NPRCz 2.0. Czytanie ma tylko dobre strony! ”Wyobraźcie sobie, że przez tysiące lat to mole książkowe, takie jak Pułkownik czy Alicja, strzegły świata książki. Żywiły się tym, co niszczy papier – zarodnikami grzybów, bakteriami i innymi mikroorganizmami. Zawsze dzielne, zawsze gotowe do działania. Dzięki nim przetrwały egipskie papirusy, wczesnośredniowieczne manuskrypty, pierwsze egzemplarze książek drukowane przez Gutenberga, a nawet oryginalne wydanie Konstytucji 3 Maja”. Spotkanie miało na celu rozbudzanie wyobraźni, zainteresowań czytelniczych dzieci i zachęcanie do uważnego słuchania.

Agnieszka Kot, Ewa Radomska

Zdjęcie przedstawia uczniów  kl. 0-3 w bibliotece szkolnej na spotkaniu Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych „Tu kwitnie wyobraźnia”