Przerwa na czytanie

Z przyjemnością informujemy, że dnia 27 października 2023r. oddziały zerowe  przystąpiła do Międzynarodowej edycji Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Celem akcji było promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu w szkole i w domu oraz zachęcanie wszystkich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Cieszymy się, ze mogliśmy uczestniczyć w tak wielkim i pomysłowym wydarzeniu czytelniczym. Mamy nadzieję, że przyczynimy się do pobicia ostatniego rekordu.

Anna Mitrus

Plakat, chmurka biała z napisem Przerwa na czytanie, na żółtym tle Bicie rekordu
Dzieci uśmiechnięte siedzą na kolorowym dywanie i czytają książki.