Rozstrzygnięcie XII Archidiecezjalnego Konkursu Maryjnego

W dniu 26.10.2023 nastąpiło rozstrzygnięcie organizowanego przez nauczycieli religii naszej szkoły XII Archidiecezjalnego Konkursu Poezji Maryjnej, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Idę Służyć Niepokalanej”.

Osobą, na którą organizatorzy chcieli szczególnie zwrócić uwagę dzieci i młodzieży w tym roku był wielki czciciel Najświętszej Maryi Panny – św. Maksymilian Kolbe. Słowa tego właśnie „szaleńca Niepokalanej” znalazły się w tytule tegorocznej edycji pobożnej konkursowej rywalizacji. Św. Maksymilian służył Matce Bożej, a przez Nią tym więcej Chrystusowi i ludziom przez całe życie pełne ewangelicznej gorliwości. Zwieńczeniem pięknej historii jego ziemskich dni było bohaterskie męczeństwo polegające na oddaniu życia za współwięźnia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Uczestnicy konkursu przez wiersze mogli rozbudzić w sercach pragnienie dokonywania wielkich i pięknych czynów dla Niepokalanej i trwania w łączności z tą dobrą Matką na wzór św. Maksymiliana.

W konkursie wzięło udział 24 uczestników z sześciu szkół znajdujących się na terenie Archidiecezji Lubelskiej. Jury, w którego skład weszły panie Marzena Olędzka i Danuta Binkiewicz-Kołodziej, wyłoniło laureatów, których listę zamieszczamy poniżej.

Laureatom konkursu gratulujemy. Słowa wdzięczności kierujemy do opiekunów uczniów, dziękując za zaangażowanie.

Wręczenie nagród odbędzie się 7.11.2023 o g. 10.00 w bibliotece szkolnej w budynku przy ul. Szkolnej 53. Zapraszamy laureatów wraz z opiekunami.

Laureaci XII Archidiecezjalnego Konkursu Poezji Maryjnej „Idę Służyć Niepokalanej”:

W kategorii klas III-IV

I miejsce: Wiktor Krawczyk – kl. IV – Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej

II miejsce: Martyna Kuzioła – kl. III – Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej

III miejsce: Piotr Okoń – kl. IV – Szkoła Podstawowa w Malinówce

Wyróżnienia:

Iga Medyńska – kl. III – Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej

Błażej Rzędzian – kl. IV – Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej

Miłosz Rzędzian – kl. IV – Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej

Jakub Kołodziejski – kl. IV – Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej 

W kategorii klas V-VI

I miejsce: Magdalena Jakubiec – kl. VI – Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej

II miejsce: Szymon Mazurek – kl. VI – Szkoła Podstawowa nr 4 w Chełmie

III miejsce: Julia Grzesiuk – kl. VI – Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej

Wyróżnienie:

Szymon Stanisz – kl. V – Szkoła Podstawowa w Głębokiem

W kategorii klas VII-VIII

Aleksander Słowikowski – kl. VII – Szkoła Podstawowa im. St. Konarskiego w Milejowie

ks. Maciej Głębocki

Maryja kroczy po wodzie obok lecą trzy gołębie.