Bezpieczna droga do szkoły, bezpieczeństwo w sieci

Dnia 10.10.2023 w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbyło się spotkanie uczniów klas 1a, 1b, 1c, 1d, 1e z pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej – sierz.szt. p. Anna Brodaczewska i mł. asp. p. Izabelą Zięba.

Podczas spotkania omówiono zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zwrócono uwagę na prawidłowe zachowania w ruchu drogowym, posiadanie odblasków, właściwe korzystanie z telefonów komórkowych w miejscach publicznych. Uczniowie wraz z opiekunami przećwiczyli teorię w praktyce, zastosowali wszystkie zasady na przejściu dla pieszych .

Dzielnicowy – st.asp.Robert Krasuski poruszył temat bezpiecznego korzystania z sieci, ostrożności w zawieraniu nowych znajomości w internecie.

Koordynator spotkań: pedagog Renata Budzyńska

Kolaż przedstawia fotografie uczniów klas 1 a,b,c,d,e słuchających informacji pracowników KPP w Łęcznej oraz ćwiczenia praktyczne: przechodzenie przez przejście dla pieszych, postój przed przejściem, drogę.