Europejski Dzień Języków Obcych

Od 2001 roku w całej Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Dzień Języków. W tym roku w naszej szkole ten wyjątkowy dzień dzięki pracy całego Zespołu Nauczycieli Języków Obcych trwał przez 5 dni a celem wszystkich inicjatyw było propagowanie nauki języków obcych.

We wtorek (26 września) w budynku na ul. Piłsudskiego klasy 5-8 walczyły dzielnie o tytuł Poliglotów Roku 2023 w swoich pionach klasowych. Trzyosobowe delegacje klasowe przystąpiły do udziału w quizie, który sprawdzał ich predyspozycje językowe. Uczniowie odgadywali znaczenie wyrażeń w różnych językach, dowiadywali się w jakim języku śpiewana jest znana im piosenka, a także odpowiadali na pytania z obszaru niemieckojęzycznego.

Tytuły Poliglotów Roku 2023 zdobyli uczniowie klas: 5d, 6c oraz 7a. Gratulujemy!!!

W budynku na ul. Szkolnej młodsi uczniowie dowiedzieli się, jakie korzyści płyną z nauki języków obcych, poznali nazwy popularnych potraw z Norwegii, Włoch i Hiszpanii. Uczniowie klas 1-4 oraz oddziałów przedszkolnych zapoznali się z planszą „Drzewo genealogiczne języków europejskich” oraz prezentacją o zwierzakach i wyrazach opisujących dźwięki, które wydają w różnych językach. Niektóre grupy świętowały na wesoło: było łowienie rybek w morzu norweskim, wciąganie spaghetti na czas i tłuczenie orzechów włoskich.

Tydzień Języków Europejskich miał na celu uświadomienie uczniom wszechobecności zwrotów obcojęzycznych w naszym codziennym życiu oraz korzyści płynących z nauki języków obcych. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za włączenie się w obchody Tygodnia Języków Obcych, a Radzie Rodziców za ufundowanie słodkich upominków na zdobywców tytułu Poligloci Roku 2023.

Zespół Nauczycieli Języków Obcych

Uczniowie siedzą na korytarzu szkolnym, są ubrani w barwy flagi Hiszpanii, w tle gazetka ścienna z flagami Norwegii, Hiszpanii i Włoch i napis "Europejski Dzień Języków
Uczniowie z dyplomami i nagrodami stoją na tle napisu "Europejski Dzień Języków", po obu stronach stoją nauczyciele i pani Dyrektor