Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy we wrześniu 2001 roku. Od tego czasu co roku obchodzony jest 29 września, w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej – autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Z tej okazji biblioteka i świetlica szkolna przystąpiła do tej akcji. Starsze koleżanki i koledzy z Samorządu Uczniowskiego kl. 5-8 w tym dniu czytali dzieciom z kl. 0-3 fragmenty znanych i lubianych książek. Natomiast grupy świetlicowe i klasy 4 mogły wysłuchać głośnego czytania w wykonaniu swoich nauczycieli, kolegów i koleżanek. Wszystkim pięknie dziękujemy za włączenie się do akcji.

Biblioteka i świetlica szkolna

uczniowie z Samorządu Uczniowskiego kl. 5-8 czytają uczniom z kl. 0-3 i pani dyrektor Małgorzacie Fryt
nauczyciele świetlicy, koledzy i koleżanki czytają w grupach świetlicowych