Przedłużone Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

W piątkowe przedpołudnie 22.09.2023 w malowniczej scenerii zespołu dworsko-pałacowego Podzamcze uczniowie Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka i Szkoły Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna miały przyjemność współtworzyć kolejną odsłonę Narodowego Czytania 2023. W obecności podopiecznych i opiekunów Ośrodka Rewalidacyjno -Wychowawczego w Łęcznej oraz wychowawców i uczniów oddziałów zerowych Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej młodzież zaprezentowała zebranym gościom
– milusińskim oraz tym nieco starszym słuchaczom, najpiękniejsze fragmenty powieści: legendę o Janie i Cecylii, historię mogiły powstańczej, a także niezapomniane opisy nadniemeńskiej przyrody.

Głos zabrała również pani Jolanta Jarawka – dyrektor Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej. Całości dopełnił słodki poczęstunek w piknikowym stylu. Następnie nasi uczniowie zaprezentowali się dwukrotnie w Szkole Podstawowej nr 2, gdzie mieli przyjemność zapoznać z powieścią młodsze Koleżanki i Kolegów z grup świetlicowych.

Opiekunami młodzieży były panie: Anna Korszla-Mazurek, Magdalena Kafarska i Emilia Salak.

Organizatorzy:

Świetlica i biblioteka szkolna

Anna Koźmian, Katarzyna Pełczyńska

uczniowie oddziałów przedszkolnych, klasa 4a oraz grupy świetlicowe SP nr 2
w Łęcznej, wychowankowie ORW w Łęcznej i uczniowie Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka i Szkoły Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna, nauczyciele.
uczniowie oddziałów przedszkolnych, klasa 4a oraz grupy świetlicowe SP nr 2
w Łęcznej, wychowankowie ORW w Łęcznej i uczniowie Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka i Szkoły Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna, nauczyciele.