„Nauka dla przyszłości”- XIX Lubelski Festiwal Nauki

Już po raz dziewiętnasty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Lubelskim Festiwalu Nauki. Festiwal to niepowtarzalna okazja, by poznać najnowsze osiągnięcia naukowe i technologiczne oraz spotkać wybitnych naukowców i ekspertów z różnych dziedzin. Uczniowie klas VII a, b, c i VIII a uczestniczyli w  warsztatach, ćwiczeniach , laboratorium, wykładzie, prowadzili badania przygotowane przez lubelskie uczelnie- UMCS, Uniwersytet Przyrodniczy . Udział uczniów w festiwalu poszerzył ich wiedzę i umożliwił zrozumienie, jak nauka i technologia kształtują naszą przyszłość.

Organizatorzy.

A. Brudzińska

A. Serwa

Sala laboratorium, uczniowie siedzą przy stoliku, część stoi oraz wykładowcy, wykonują doświadczenie korzystając z różnych pomocy.
Fragment sali wykładowej, uczniowie siedzą na widowni. W centrum stoi trzech wykładowców w białych okryciach prezentujący pokazy chemiczne. Na ekranie widać dokładnie jakich używają materiałów.