84. rocznica bitwy o most lubelski w Łęcznej

 Dnia 20 września bieżącego roku uczniowie klasy VIII B naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości upamiętniającej  walczący w zwycięskiej bitwie kampanii wrześniowej 1939 r. oddział kapitana Stefana Żabickiego oraz mieszkańców Łęcznej, którzy z bronią w ręku wspierali żołnierzy polskich.  Podczas obchodów odprawiona została modlitwa w intencji walczących, przedstawiciele łęczyńskich władz i instytucji złożyli wiązanki kwiatów przy pamiątkowej tablicy, zebrani wysłuchali uroczystego apelu poległych oraz montażu słowno-muzycznego w wykonaniu dzieci z przedszkola Publicznego nr 3 w Łęcznej. Organizatorzy uroczystości podziękowali młodzieży szkolnej oraz ich nauczycielom za obecność, podkreślając fakt, że dzięki temu pamięć o naszych bohaterach nie zginie.

Tekst i zdjęcia: Rafał Brzozowski

Pamiątkowa tablica z nazwiskami walczących w bitwie mieszkańców Łęcznej przy Rondzie Łęczyńskich Bohaterów Września.
Uczniowie klasy VIII B Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej uczestniczący w uroczystości.