Wiki lubi zabytki

Lubisz robić zdjęcia? Może zainteresuje Cię międzynarodowy konkurs fotograficzny „WIKI LUBI ZABYTKI”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Wikimedia Polska. To już VIII edycja. Celem konkursu jest fotografowanie polskich zabytków wpisanych do rejestrów i tym samym ich dokumentacja, zachowanie dla przyszłych pokoleń oraz upowszechnienie w Polsce i na forum międzynarodowym. Konkurs stanowi polską edycję międzynarodowego konkursu Wiki Loves Monuments. Polega na przesłaniu fotografii poprzez załadowanie ich do Wikimedia Commons zgodnie z Regulaminem. Przedmiotem Konkursu są fotografie przedstawiające obiekty znajdujące się na terenie Polski i wpisane do rejestru zabytków. Konkurs trwa od 1 września 2023 roku  do 30 września 2023 roku.

Szczegółowe informacje ( regulamin, zasady konkursu) znajdziesz na stronie:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Wiki_Lubi_Zabytki

Ewentualne pytania możesz kierować do p. Ewy Marzec i p. Moniki Szukałczyk – Jop.