Narodowe Czytanie

Uczniowie i absolwenci naszej Szkoły wzięli czynny udział w Narodowym Czytaniu dzieła Elizy Orzeszkowej NAD NIEMNEM. Zorganizowane pod patronatem Pary Prezydenckiej doroczne czytanie miało miejsce w sobotę 10 września br. na Rynku II. Imprezę koordynowała Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Z. Herberta p. Monika Mazurkiewicz. Uczennice Lena Cieśluk i Jagoda Fedurek wraz z nauczycielem Grzegorzem Jackiem Pelicą wykonały trzy utwory: „Za Niemen”, „Hej, z góry, z góry” i „Ty pójdziesz górą”; w śpiewie uczestniczyli lektorzy i widzowie. Partie tenorów i akompaniament akordeonowy to mistrzowskie dzieło, należącego do koła recytatorsko-teatralnego MIMO WSZYSTKO naszego absolwenta a obecnie studenta Politechniki Lubelskiej, Norberta Olejnika. Fragmenty NAD NIEMNEM czytali m.in.: Nikola Kozłowska, Kuba Winsyk, Natalia Lipińska oraz G. J. Pelica i emerytowana nauczycielka Bożena Biront. Galę zwieńczyły: wspólna fotografia, wręczenie dyplomów uczestnictwa i słodki poczęstunek.

(tekst: M. Zielińska, G. Pelica)

Uczniowie  i absolwenci naszej szkoły podczas Narodowego Czytania "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.
Pamiątkowa fotografia organizatorów i uczestników Narodowego Czytania.