Wycieczka do Sernik

W piątek 16 czerwca grupa OA wyruszyła na wycieczkę do Sernik do „Farmy Arka”. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, zaznajomienie się z ciekawostkami na temat zwierząt hodowlanych tam mieszkających. Na terenie gospodarstwa znajduje się Przytulisko Kozy Sandomierskiej oraz innych zwierząt: świnki wietnamskie, króliki, zebry, surykatki, pawie i inne ciekawe gatunki które wywarła na nas duże wrażenie. Wszystkie zwierzęta mogliśmy obejrzeć z bliska, kto chętny mógł je pogłaskać lub nakarmić. Wzięliśmy także udział w przejażdżce ciuchcią wąskotorową oraz drewnianymi wózeczkami zwiedzając przy tym całą farmę. Były także zabawy na powietrzu na sporym placu zabaw, a na koniec grill. Czas nam szybko minął i zanim zdążyliśmy pomyśleć, trzeba było się pożegnać. To był bardzo udany wyjazd.

Dzieci siedzące w wagonikach w ciuchci.
Grupa dzieci stoi i patrzy do zagrody w której mieszkają zwierzęta.