Karta rowerowa

W dniach 5 – 6 czerwca 2023 r. odbył się egzamin na kartę rowerową.

Do egzaminu przystąpiło 254 uczniów klas czwartych i piątych. Sprawdzian umiejętności praktycznych odbywał się na placu manewrowym przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej, po uprzednim sprawdzeniu się z wiedzy o ruchu drogowym i umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

O bezpieczeństwo podczas jazdy i prawidłowy przebieg egzaminu zadbali policjanci z Komedy Powiatowej Policji w Łęcznej. Policjanci przypomnieli uczniom, że każdy pieszy i rowerzysta powinien pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Apelowali, by w ruchu drogowym nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia. Zwrócili również uwagę, jak małe szanse ma w wypadku z udziałem samochodu niechroniony uczestnik ruchu drogowego.

Egzamin pomyślnie zakończyli wszyscy uczniowie, którzy niedługo odbiorą swoje pierwsze „prawo jazdy”. Gratulujemy!

Na zdjęciach widać uczniów jeżdżących na miasteczku rowerowym obok, których policjanci nadzorują przebieg egzaminu.
Na zdjęciach widać uczniów jeżdżących na miasteczku rowerowym obok, których policjanci nadzorują przebieg egzaminu.