„Zainwestuj w naszą Planetę” – Tydzień Wody 15-19 maja

W związku z realizacją programu edukacyjnego Wód Polskich „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie” uczniowie naszej szkoły włączyli się w działania na rzecz ochrony środowiska i popularyzacji wiedzy o wodzie. Uczniowie klas piątych przygotowali projekt plastyczny „Obieg wody w przyrodzie”, uczniowie klasy 6c zaprezentowali jakie są zagrożenia czystości oceanów. Przez cały tydzień – od 15-19 maja, codziennie, uczniowie  spotykali się na wspólnej zabawie uczestnicząc w pokazach, quizach, grach i doświadczeniach z fizyki, chemii, geografii i biologii poświęconych wodzie w życiu codziennym i życiu organizmów roślinnych i zwierzęcych. Podsumowaniem Tygodnia Wody było spotkanie ekologiczne pt. „To i owo o ekologii, które przygotowali uczniowie klasy 7b poświęcone ochronie środowiska

Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych

 Anna Świtacz, Ewa Czerniak

Kolaż zdjęć przedstawiający uczniów biorących udział w quizach i doświadczeniach w ramach "Tygodnia Wody"
Kolaż zdjęć przedstawiający spotkanie podsumowujące "Tydzień Wody".