Warsztaty plastyczne

26 maja 2023r. klasa 1c i klasa 3d brały udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez panią Irminę Walenciuk. Pani Irmina jest niezwykłą osobą z ogromnym talentem i nie mniejszą charyzmą. Zaraża swoim optymizmem, co mieliśmy możliwość doświadczyć. Swoje zajęcia pani Irmina rozpoczęła od przeczytania książki o kropce, która opowiada o tym , że w każdym może drzemać talent.

Następnie pokazała swoje urocze, pełne życia prace. Wytłumaczyła, że czasami wystarczy parę kresek i „pojawia się” wspaniałe dzieło.

Kolejnym etapem były warsztaty plastyczne- praktyczna nauka rysowania i odpowiedniego kolorowania rysunków za pomocą flamastrów i suchych pasteli. Tu już wg instrukcji pani Irminy dzieci rysowały kota i mysz. Potem pani wprowadziła ruch- czyli pokazała, jak za pomocą kilku kresek ukazać, że element rysunku się porusza. Ostatnim etapem zajęć było wykonanie laurki dla mam. Dzieci samodzielnie narysowały, a  następnie pokolorowały laurki. Mimo, iż wszystkie zawierały ten sam temat- każda była wyjątkowa, niepowtarzalna. Dzieci bardzo się cieszyły, że wyszły spod ich ręki takie urocze obrazki.

Mamy nadzieję, że nasz wspaniały Gość jeszcze nas odwiedzi i zdradzi tajniki swojego talentu.

E.Czechowska

Warsztaty plastyczne dla dzieci-prowadząca pokazuje, jak rysować małe, urocze obrazki.