Spotkanie z myśliwym

Na zaproszenie Ligi Ochrony Przyrody przybył do naszej szkoły 18 maja 2023r. myśliwy pan Krzysztof Oleszczuk. Z zawodu żołnierz zawodowy, obok swojej pracy od kilkudziesięciu lat czynnie udziela się w kołach łowieckich. Swoją ogromną wiedzą na temat lasu i jego mieszkańców dzieli się z nami nie po raz pierwszy . Zna wszelkie tajemnice lasu , a swoją wiedzą, swobodą wypowiedzi i wspaniałą erudycją zauroczył dzieci z klasy 1c, 2e i 3c, które z przyjemnością słuchały o sójce- chuligance, o zwyczajach krogulca czy np. puszczyku. Pan myśliwy szybko pożegnał rozpowszechniony mit zbierania i noszenia przez jeże jabłek czy wytłumaczył czym się różni poroże od rogów. Dzieci mogły nie tylko zobaczyć eksponaty wypchanych zwierząt, czy też je dotknąć, ale słuchały też sygnałów dźwiękowych , którymi porozumiewają się w lesie myśliwi. Na koniec spotkania, uczniowie zadawali naszemu gościowi wiele nietypowych pytań. Szkoda, że spotkanie tak szybko minęło.

Sekcja młodsza LOP

kolaż zdjęć przedstawiający spotkanie myśliwego z dziećmi w klasie lekcyjnej.