Nasza uczennica w gronie finalistów

Uczennica klasy 8 a Emilia Cegłowska znalazła się w gronie 28 finalistów ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbruck” .

26 kwietnia 2023 roku w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej odbyła się Gala Finałowa IX edycji ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbruck”. Organizatorami konkursu byli Instytut Pamięci Narodowej, Miasto Ruda Śląska oraz Stowarzyszenie „Rodzina więźniarek niemieckiego obozu koncentracyjnego Ravensbruck”. Konkurs został objęty honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Gośćmi gali finałowej były panie Irena Cyrankiewicz oraz Krystyna Paradyż – byłe więźniarki KL Ravensbruck.

Zdjęcia pochodzą z zasobów strony katowice.ipn.gov.pl.

Emilka-Ceglowska w czasie występu w Rudzie Śląskiej
statuetki finalistów Gali Finałowej IX edycji ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego "W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbruck"