TYDZIEŃ MATEMATYKI

W dniach 18-25 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbył się TYDZIEŃ MATEMATYKI, w trakcie którego obywały się różne aktywności matematyczne.

W pierwszym dniu uczniowie rozwiązywali „Rebusy matematyczne”, które zawisły na drzwiach każdej klasy. W kolejnych rywalizowali między sobą w wielu konkursach matematycznych o charakterze plastycznym, technicznym i wiedzy. Oto najlepsi w poszczególnych kategoriach.

Konkurs plastyczny dla klas 4, pt. WESOŁA LICZBA: Im – Joanna Brodzisz 4d, IIm – Seweryn Mazurek 4f, IIIm – Mateusz Klimkowski 4a
Konkurs techniczny dla klas 5, pt. LICZYDŁO MATEMATYCZNE: Im – Zuzanna Pągowska 5f, IIm – Julia Piasecka 5a, IIIm – Mateusz Bijata 5d
Konkurs plastyczny dla klas 6, pt. MATEMATYCZNE SKECHNOTKI: Im – Damian Borowiec 6b, IIm – Ptasińska Oliwia 6a, IIIm – Alessandra Wójcik 6e
Konkurs kreatywności dla klas 7, pt. MOJA TABLICZKA MNOŻENIA: Im – Nikola Trojanowska 7a, IIm – Igor Medyński 7a, IIIm – Karolina Kobylarz 7a
Konkurs plastyczny dla klas 8, pt. PORTRET SŁYNNEGO MATEMATYKA: I m – Aleksandra Kantor 8f, IIm – Weronika Piasecka 8b, IIIm – Aleksandra Tarczyluk 8e

Konkurs wiedzy 1 z 10
Klasy 4: Im-Adrian Warchoł 4f, IIm-Mateusz Krzyżanowski 4d, IIIm-Zuzanna Szymaniak 4a

Klasy 5: Im-Krystian Pecyna 5a, IIm-Maja Kuchcewicz 5a, IIIm-Magdalena Jakubiec 5c

Klasy 6: Im-Jagoda Fedurek 6b, Im – Zuzanna Medyńska 6b.

Klasy 6b, 6e oraz 7a uczestniczyły w projekcie „Misja pieniądze” realizowanym z NBP w ramach edukacji ekonomicznej w obszarze finansów i pieniądza. Zwycięzcy konkursu  „Nasze pieniądze”: Zuzanna Medyńska z klasy 6b, Kamila Ozon z klasy 7a oraz Filip Żaczek z klasy 6e – odbiorą nagrody i dyplomy w dniu 19 maja 2023r w Lublinie podczas uroczystego spotkania podsumowującego Projekt edukacji ekonomicznej.

W ostatnim dniu klasa 6b wystawiła humorystyczną wersję rozprawy sądowej z procentem w roli głównej. Ponadto podsumowano wszystkie konkursy i wręczono nagrody zwycięzcom, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców SP nr 2 oraz ZNP.

„Ta matma nie jest trudna, ta matma nie jest nudna,

To królowa nauk wszelkich, trzymaj z nią, a będziesz wielki!”

Gratulujemy !!!

Nauczyciele matematyki