Uroczystość patriotyczna z okazji Dnia Patrona i 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

21 kwietnia 2023r. w budynku szkoły przy ul. Szkolnej 53 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona i Narodowego Święta 3 Maja. Uczniowie klas 2b, 3d, 4a i 4d pod opieką pań: Marty Bałaszek, Anny Galewskiej, Agnieszki Kot, Beaty Siemczuk i Barbary Szurek przygotowali widowisko patriotyczne upamiętniające przysięgę Tadeusza Kościuszki na krakowskim rynku oraz uchwalenie Konstytucji, której dwieście trzydziestą drugą rocznicę będziemy obchodzić już niedługo
–  3 maja. Uroczystości towarzyszyło motto: „Niech pokolenia pokoleniom, podają pamiątkę dnia tego”. Te ważne wydarzenia historyczne zostały przedstawione przez uczniów w scenach dramowych ubarwionych występami wokalnymi i tanecznymi. Różnorodność form artystycznego wyrazu pozwoliła licznej grupie uczniów naszej szkoły zaprezentować talenty aktorskie, muzyczne, wokalne i  recytatorskie. Wyjątkowego charakteru dodawały widowisku wyraziste kostiumy rekwizyty, dekoracje. Grupę wokalną przygotował pan Mirosław Kozera, a dekoracje panie: Ewa Czerniak, Agnieszka Kot i Ewa Radomska.  

Widowisko artystyczne obejrzeli uczniowie klas 0 – 4, Dyrekcja Szkoły, wychowawcy, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście: Burmistrz Łęcznej Pan Leszek Włodarski, Dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki im. Z. Herberta Pani Monika Mazurkiewicz oraz przedstawiciele szkół podstawowych noszących imię Tadeusza Kościuszki z województwa lubelskiego.

Należy przypomnieć, że uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej odbyła się 26 kwietnia 1996r.

Podczas szkolnej uroczystości odbyło się  wręczenie nagród w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. „Tadeusz Kościuszko” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Burmistrza w Łęcznej. Konkurs zorganizowany przez panie: Ewę Czechowską, Beatę Kowalską, Magdę Radczak, Annę Wójcik i Martę Bałaszek był skierowany do wszystkich szkół podstawowych województwa lubelskiego noszących imię Tadeusza Kościuszki. Do konkursu nadesłano prace z 6 szkół: Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej, Szkoły Podstawowej nr 1 w Puławach, Szkoły Podstawowej w Jarczewie, Szkoły Podstawowej w Leśniowicach, Szkoły Podstawowej w Husynnym oraz Szkoły Podstawowej
w Lipinach Górnych. Sponsorami konkursu byli: Bank Spółdzielczy w Łęcznej, Cukiernia Grela Mełgiew, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej, Związek Zawodowy „Solidarność” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej, Stowarzyszenie Wspierania Działalności ZSz nr 1 w Łęcznej
i Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej.

Podczas uroczystości wręczono również nagrody zwycięzcom III edycji Szkolnego Konkursu Matematycznego pt. „Tadeusz Kościuszko” dla klas 1 – 3 zorganizowanego z okazji Dnia Patrona. Sponsorem konkursu matematycznego była Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej.

Organizatorzy