Projekt edukacyjny – „Ameryka od A do Z”

30 marca 2023r. uczniowie kl. VIII a i VIII d podsumowali swoją pracę związaną z realizacją projektu edukacyjnego – „Ameryka od A do Z „. Projekt realizowany był w dwóch etapach.

I etap odbył się w grudniu 2022r. Uczestnicy przygotowali dla społeczności uczniowskiej Amerykańskie Święta Bożego Narodzenia. Na spotkaniu w małej sali gimnastycznej pokazali tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe w USA.

II etap to pokazanie Ameryki jako kontynentu o zróżnicowaniu kulturowym i etnicznym oraz wpływie Ameryki na życie mieszkańców innych kontynentów. Realizacja projektu obejmowała wiele form. Uczniowie przygotowali scenariusze spotkań, scenkę teatralną, pokazy, quizy, konkursy, zabawy, występy taneczne, prezentacje, oprawę muzyczną i prace plastyczne. Projekt umożliwił uczniom zaprezentowanie swoich umiejętności, rozwinął zainteresowania oraz pobudził do działania i podjęcia nowych wyzwań.

Opiekunowie projektu: A. Brudzińska, A.Świtacz

Fragment sali gimnastycznej dwie uczennice ubrane  w kolorowe koszule i kapelusze kowbojskie tańczą. W tle dwie kolorowe plansze, jedna z napisem Ameryka od A do Z
Przedstawia fragment sali gimnastycznej .Uczniowie siedzą na krzesełkach. Trzy uczennice na tle różnokolorowych plansz prezentują się. jedna z nich trzyma literę M a dwie z tyłu trzymają mikrofon.