,,Obudź w sobie anioła”- podsumowanie projektu edukacyjnego

Uczniowie klasy 4d wraz z opiekunami panią Pauliną Bąk, Elżbietą Jakubowska, Barbarą Szurek od kilku miesięcy podejmowali działania, chcąc zmienić świat na lepsze. Celem projektu było uwrażliwienie na potrzeby innych ludzi, integracja oraz nauka współpracy w zespole, kształtowanie odpowiedzialności, tolerancji, więzi i właściwych postaw społecznych, dostrzeganie potrzeb drugiego człowieka.

W pierwszym etapie projektu, uczniowie uczestniczyli w warsztatach rękodzieła. Prace zostały przeznaczone na kiermasz charytatywny, z którego dochód trafił na leczenie Czarusia Tarki.

Z inicjatywy samych uczniów w okresie bożonarodzeniowym została przygotowana inscenizacja ,,Grinch- niezwykła przemiana”. Przedstawienie obejrzeli uczniowie kl.1a, 1b oraz 0a.

Następnie na terenie naszej szkoły zorganizowaliśmy akcję Stare Klucze dla ,,Budzika”, zebrane klucze przekazaliśmy do Polskiego Stowarzyszenia Serwisów Kluczowych, pieniądze ze sprzedaży kluczy wpłynęły na konto Fundacji Ewy Błaszczyk ,,AKOGO?” i Kliniki ,,Budzik”.

Kolejny etap, to przygotowanie podczas warsztatów pomocy dydaktycznych i sensorycznych, które były przekazane dzieciom z Publicznego Przedszkola w Ostrówku.

Klasa 4d w trakcie trwania projektu przygotowała również inscenizację pt. ,,Mądra Sowa”. Dzieci zaprezentowały swoją pracę uczniom Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku, gdzie spotkały się z wielką życzliwością i zainteresowaniem. W trakcie przedstawienia odbiorcy nie kryli wzruszenia.

Dnia 30.03.2023 r. w obecności Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 im T Kościuszki w Łęcznej, zaproszonych Rodziców, Dziadków, rodzeństwa, nauczycieli oraz uczniów kl. 1b i 4a nastąpiło podsumowanie projektu edukacyjnego ,,Obudź w sobie anioła”.

Serdecznie dziękujemy za obecność, pomoc i wsparcie.

Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów i rodziców klasy 4 d, którzy tak chętnie włączali się w proponowane działania.

Bardzo dziękujemy za wsparcie finansowe Stowarzyszeniu Wspierania Działalności Szkoły.

Na zdjęciach są uczniowie klasy 4d prezentujący przedstawienie "Mądra sowa". Na zdjęciach uczniowie i uczennice przebrani są w sowę, sówka, wiewiórki, wilka, mrówki, słowika, kukułkę, wróbla, wronę - wcielają się w postacie zwierząt. W tle jest dekoracja, na której są zielone choinki, w centralnej części jest brązowe drzewo z listkami. Na drzewie siedzi sowa, a wysoko są niebieskie chmurki. Na środku sceny sceny stoi fotel bujany przykryty beżowym kocem.
Na zdjęciach są uczniowie klasy 4d prezentujący przedstawienie "Mądra sowa". Na zdjęciach uczniowie i uczennice przebrani są w sowę, sówka, wiewiórki, wilka, mrówki, słowika, kukułkę, wróbla, wronę - wcielają się w postacie zwierząt. W tle jest dekoracja, na której są zielone choinki, w centralnej części jest brązowe drzewo z listkami. Na drzewie siedzi sowa, a wysoko są niebieskie chmurki. Na środku sceny sceny stoi fotel bujany przykryty beżowym kocem.