Spotkanie autorskie z Wojciechem Cesarzem

W dniu 28.03.2023r. w MGBP im. Z. Herberta w Łęcznej filia nr 1 ul. Górnicza 12 odbyło się spotkanie autorskie z Wojciechem Cesarzem.

Wojciech Cesarz jest artystą grafikiem, dyrektorem kreatywnym i artystycznym w agencji reklamowej, dyrektorem artystycznym wielu tygodników i miesięczników. Pisarz jest zwolennikiem ekologii. Wspólnie z Katarzyną Terechowicz pisze książki dla dzieci i dorosłych. Ich książka: „Pamiętnik grzecznego psa” zdobyła nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, była nominowana do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i została umieszczona na Złotej Liście Fundacji ABC XXI-Cała Polska czyta dzieciom.

Hasłem przewodnim spotkania był temat: „Zwierzęta nie są rzeczą”.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie grup świetlicowych IX i X pod opieką pań: Renaty Sochy-Szymaniak i Ewy Radomskiej, którzy oglądali prezentacje multimedialną, brali udział w żywej dyskusji z gościem, słuchali fragmentów książki czytanej przez autora o przygodach głównego bohatera – psa – Wintera pt. „Zakochany grzeczny pies”. Na zakończenie była możliwość kupienia książek z serii przygód psa Wintera z podpisem autora.

Renata Socha-Szymaniak, Ewa Radomska

Na zdjęciu widać pisarza siedzącego przy laptopie oraz uczestników spotkania.
Na stoliku leżą książki autora, pisarz siedzi przy stoliku i podpisuje dzieciom książki.