Podsumowanie projektu edukacyjnego „Jestem kulturalny – reguły savoir – vivre”.

W dniu 29.03.2023 r. uczniowie klasy 6b podsumowali klasowy projekt edukacyjny: ,,Jestem kulturalny – reguły savoir – vivre”.

W ramach projektu uczniowie realizowali wiele działań, które zaprezentowali przed publicznością szkolną z klas IIa, IVa, VIc, dyrekcją szkoły i nauczycielami. Działania dotyczyły: przestrzegania zasad kulturalnego zachowania w miejscach publicznych, kulturalnego spożywania posiłków, kulturalnego dyskutowania oraz zachowania w szkole. Zadania uczniów zostały udokumentowane w formie plakatów, prezentacji multimedialnych czy plebiscytu klasowego na Damę i Dżentelmena klasy 6b.

Ponieważ marzec jest miesiącem poezji w 2023 roku, w związku z tym, każdy uczeń napisał swój własny wiersz, na temat: „Savoir vivre na co dzień” i wyrecytował przed widownią.

Na zakończenie w humorystycznym nastroju uczniowie zaśpiewali wesołą, bardzo kulturalną piosenkę.

Pamiętajmy wszyscy, że używanie takich słów jak: PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM – ma wielkie znaczenie, i świadczy o  manierach i naszej kulturze osobistej, bo przecież z kulturą wszystkim jest do twarzy.

Nad realizacją projektu czuwały panie Barbara Podoba i Agnieszka Kuriata.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z najważniejszych wydarzeń.

Film do obejrzenia

Uczniowie ustawieni w półkole, ubrani na galowo prezentują wiersze. Z lewej strony widoczny jest ekran, na którym wyświetlana jest prezentacja.
Na środku dwie uczennice w czarnych sukienkach śpiewają piosenkę, za nimi stoją pozostali uczniowie.