Międzynarodowy Dzień Teatru w improwizowanym teatrze

Wszyscy uczniowie klas szóstych razem z wychowawcami obejrzeli przedstawienie „Improwizowana księżniczka”. Dnia 27 marca, w gościnnej sali widowiskowej Centrum Kultury aktorzy Teatru w Ogrodzie zaprezentowali znaną bajkę napisaną przez Andersena „Księżniczka na ziarnku grochu”. Ale… była to improwizowana „księżniczka”, sztuka, która z zasady ma angażować widza w współtworzenie odgrywanego dzieła. Uczniowie byli zaskakiwani pełną nietypowych zwrotów akcją, wciągani w wymyślanie kolejnych scen, a nawet „przeżyli” burzę. Było to pełne przezabawnych sytuacji, zapadające w pamięć i nieprzewidywalne pokazanie kunsztu aktorskiego przez aktorów Kacpra Kubca i Bogusława Byrskiego na co dzień związanych z Teatrem im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie.

Jagoda Woźniak

Małgorzata Brodzisz

Dwóch panów aktorów stoi na tle zamku zbudowanego z pudeł.
Aktorzy biegną trzymając dużą folię, która jest rozciągnięta nad głowami siedzących widzów.