Wycieczka do miejscowości Ząb k/Zakopanego

W dniach 13.03. – 17.03.2022 r. kolejny raz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyli w wycieczce do miejscowości Ząb k/Zakopanego. Wyjazd miał charakter turystyczno – rekreacyjno – szkoleniowy. Grupa uczniów wyjechała pod opieką p. W. Dziadko i J. Łucjana.

Program wycieczki obejmował podstawy jazdy na nartach oraz korzystanie z wyciągu orczykowego. Uczniowie spacerowali po Krupówkach, korzystali z Term Chochołowskich. Spędzali wieczory przy ognisku na stoku. Ostatniego dnia pobytu odbyły się zawody w jeździe slalomowej. W kategorii chłopców I miejsce zajął Mikołaj Stefaniak, II miejscu uplasował się Rafał Czajkowski, a III pozycję zajął Piotr Staropiętka. Wśród dziewcząt I miejsce zajęła Wiktoria Rutkowska, na II miejscu Nikola Plechawska, a III pozycję zajęła Milena Sobiesiak.

Przez cały pobyt w Zębie towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda. Uczniowie mogli korzystać z walorów wypoczynku na świeżym powietrzu, spróbować oryginalnych oscypków, podziwiać piękne górskie widoki, oraz poznać gwarę i osobliwości Podhala.

                                                                                                                                                  Wojciech Dziadko

Uczestnicy wycieczki wraz z opiekunami pozują do zdjęcia na stoku. Ubrani są w zimowe stroje i narty. W tle widać górskie domki.