Tropami łosia – wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego

23 lutego klasy 6d i 7a były na wycieczce w Poleskim Parku Narodowym. Na początku uczniowie obejrzeli żółwie błotne, znajdujące się pod opieką Ośrodka Ochrony Żółwia Błotnego w Urszulinie, wysłuchali prelekcji na temat ochrony tych gadów oraz obejrzeli film poświęcony przyrodzie Poleskiego Parku Narodowego. Następnie udali się na spacer, podczas którego uczyli się rozpoznawać tropy dzikich zwierząt, występujących na terenie parku. Po drodze oglądali Durne Bagno i poznali historię nazwy tego miejsca. Potem była krótka wizyta w ośrodku edukacyjnym Poleskie Sioło, w którym można obejrzeć eksponaty związane z tradycyjnym poleskim domostwem. Ostatnią atrakcją było ognisko integracyjne i pieczenie kiełbasek. Tuż przed odjazdem młodzież zatrzymała się przy grobach żołnierzy z Korpusu Ochrony Pogranicza i z innych oddziałów.

Wycieczkę zorganizowały i sprawowały opiekę nad uczniami wychowawczynie: Roma Szumiec oraz Jagoda Woźniak.

Jagoda Woźniak

Uczniowie kl. 7a i 6d pieką kiełbaski przy wspólnym ognisku
Uczestnicy wycieczki wchodzą na wieżę obserwacyjny przy Durnym Bagnie