Projekt Dziady

W poniedziałek 27 lutego  2023 roku uczniowie wszystkich klas ósmych uczestniczyli w podsumowaniu projektu edukacyjnego: “Nie mędrca szkiełko i oko” czyli o “Dziadach Adama Mickiewicza współcześnie.

Piętnastoosobowa grupa projektowa składająca się z uczniów klas ósmych a, b, d, , f oraz siódmej b pod opieką Marii Perzyńskiej-Kusiak przygotowała wiadomości dotyczące “Dziadów” cz. II i autora dramatu. Przedstawiła wyniki ankiety przeprowadzonej wśród wszystkich uczniów klas ósmych naszej szkoły, dotyczącej tego, co pamiętają z lektury.

Prezentację uświetniły występy uczniów wcielających się w główne postacie dramatu. Wykazując się znajomością treści utworu, uczniowie mogli wygrać słodki przysmak.  Bardzo atrakcyjny okazał się quiz dla nauczycieli: “Kto to powiedział”, w którym pedagodzy musieli odgadnąć, który z bohaterów wypowiada cytowane słowa.

Uczniowie z grupy realizującej projekt stoją w rzędzie na sali gimnastycznej. Ubrani są na czarno lub na biało.
Uczennice ubrane na czarno w czarnych pelerynach recytują kwestie Guślarza i Starca z “Dziadów” A. Mickiewicza