Zajęcia pierwszej pomocy z ratownikiem wodnym.

Dn. 15.02.2023 r. uczniowie klasy 5f, 6b, 6c i 8d w ramach projektu „Emp@tyczna Klasa”  uczestniczyli w zajęciach z ratownikiem wodnym na temat pierwszej pomocy. Poznali zasady udzielania pomocy innym osobom, a także mogli zapoznać się z wyposażeniem torby medycznej. Chętnie wykonywali  ćwiczenia praktyczne pod okiem ratownika.

Zajęcia poprowadził ratownik wodny Pan Michał Hosaja.

,,Bądź zawsze gotowy do niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują. Pomagaj nie myśląc o własnej korzyści, ale dla uczucia radości, spełnienia i szczęścia, którym wypełni się Twoje serce’’.

Anna  Świtacz, Justyna Szwaczko, Barbara Podoba

Na zdjęciu widzimy mężczyznę w czerwonej koszulce i czarnych spodniach pochylającego się nad manekinem do udzielania pierwszej pomocy . Jest tez chłopiec ubrany w czarna bluzę i czarne spodnie klęczący przy manekinie w celu udzielaniu pierwszej pomocy jako ćwiczenie
Na drugim zdjęciu widzimy mężczyznę w czerwone koszulce i czarnych spodniach tłumaczącego innym . Oraz osoby siedzące na krzesłach.