Szlakiem bohaterów „Kamieni na szaniec”

Dnia 03 lutego 2023 r. klasy 8D, 8E i 7B wraz z nauczycielami opiekunami: Iwoną Sochacką, Anną Świtacz, Jarosławem Bałabanem i Wojciechem Kaproniem, udały się na wycieczkę do Warszawy.

Zwiedzanie stolicy zaczęło się od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego.  Uczniowie doświadczając lekcji historii, mieli możliwość zobaczyć m.in. broń, przyrządy drukarskie, ubrania z okresu II Wojny Światowej oraz doświadczyć namiastki tego, co przeżywali Alek, Rudy czy Zośka uczestnicząc w Powstaniu Warszawskim.

Następnie uczniowie zobaczyli, gdzie był więziony i przesłuchiwany Jan Bytnar – Rudy (tj. zwiedzili miejsca takie jak Muzeum Martyrologii mieszczące się przy Al. Szucha, Muzeum na Pawiaku oraz Arsenał)

W śnieżnej aurze odwiedzili cmentarz wojskowy Powązki, spędzając chwilę przy grobach bohaterów książki oraz jej autora Aleksandra Kamińskiego.

Wieczorową porą nasza wycieczka zawitała  do  Wilanowa,  podziwiając magicznie kolorowy,  ale i cudownie ośnieżony Ogród Świateł.

W doskonałych humorach uczniowie szczęśliwie wrócili do domów, twierdząc, że była to niezwykle ciekawa wycieczka, którą na pewno warto powtórzyć.

Samolot wojskowy wiszący w muzeum
Oświetlone rzeźby stojące w śniegu, w tle widać pałac w Wilanowie