Bezpieczne ferie zimowe – bezpiecznie, zdrowo i radośnie

Ferie zimowe to wspaniały czas dla odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, relaksu w domu i na świeżym powietrzu. Co zrobić aby po feriach zostały tylko miłe wspomnienia?

Dnia 9 stycznia uczniowie klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych uczestniczyli w zajęciach dotyczących zasad bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Pracownicy Komendy Powiatowej Policji i Powiatowej Straż Pożarnej przypomnieli uczniom jak należy zachowywać się aby być bezpiecznym, zostały również omówione  skutki niewłaściwych zachowań dzieci i młodzieży w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Poruszone zostały między innymi zagadnienia właściwego korzystania z Internetu i bezpieczeństwa w sieci, bezpiecznego zachowania się nad akwenami wodnymi i na drodze, szczególnie w odniesieniu posiadania odblasków i przechodzenia przez jezdnię. Strażacy zademonstrowali zasady pierwszej pomocy. Uczniowie na fantomie mogli nauczyć się  udzielania sztucznego oddychania i ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Na koniec przypomniane zostały numery telefonów alarmowych.

Spotkania prowadzili: funkcjonariuszka z wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej: sierżant sztabowy Izabela Zięba przy wsparciu dzielnicowego Kamila Smolenia oraz strażacy Andrzej Frenczak, Adrian Bereza, Jakub Jaroszek oraz pedagog Joanna Kłodzińska.

Bardzo serdecznie dziękujemy pracownikom Policji i Straży Pożarnej za pomoc w zapewnianiu bezpieczeństwa naszym uczniom.

 Spotkania zostały zorganizowane przez pedagoga szkolnego Joannę Kłodzińską.

JK

Na zdjęciu przedstawieni są policjanci, którzy prezentują uczniom jak przeprowadzić resuscytację.