Amerykańskie święta Bożego Narodzenia

    W dniu 20.12.2022r. odbyło się spotkanie z okazji zbliżających  się Świąt Bożego Narodzenia pt. ,,Amerykańskie święta  Bożego Narodzenie”. Projekt został zorganizowany przez klasę 8a i 8d.
 W ramach projektu zorganizowano: dekorowanie pierników upieczonych przez uczennice;  pisanie w języku angielskim listów do Św. Mikołaja; układanie puzzli tworzących mapę administracyjną USA oraz rozwiązywanie zagadek związanych z filmem pt. „Kevin sam w domu”.

      Mała sala gimnastyczna została udekorowana elementami świątecznymi, kolorowe plansze przedstawiały  tradycje wigilijne i bożonorodzeniowe w USA  a w tle słychać było muzykę związaną z tematyką Bożego Narodzenia. Wszyscy obecni świetnie się bawili i każdy poczuł magię tych Świąt.

tekst Z. Borowiec

opiekun projektu A. Brudzińska

Fragment sali gimnastycznej, okna zasłonięte zielonymi żaluzjami, przed nimi stoi plansza z czerwonym napisem Merry Christmas. Przed planszą stoi dwóch uczniów , jedne ubrany w strój Świętego Mikołaja- czerwono biała czapka i kaftan biało-czerwony, w ręku trzyma białą kartkę. Obok Mikołaja stoi uczennica ubrana na biało i trzyma białą kartkę. Przed nimi przy dwóch brązowych stolikach siedzi trzech uczniów , ubranych w kolorowe ubrania i pisze listy na białych kartkach.