Widowisko świąteczne

Przez dwa miesiące uczennice i uczniowie klas V-VIII przygotowywali widowisko z okazji Bożego Narodzenia. Jasełka zaprezentowali dwukrotnie na spotkaniu opłatkowym dla społeczności uczniowskiej przy ul. Piłsudskiego z udziałem Dyrekcji Szkoły i nauczycieli w czwartek 22 XII. Półgodzinne, trzyczęściowe (sceny: pasterska, anielska i królewska) przedstawienie, według scenariusza jednego z opiekunów koła recytatorsko-teatralnego MIMO WSZYSTKO, ubogaciły pastorałki wykonane przez chór w języku polskim i ukraińskim (dwugłosowo). Widowisko wpisuje się z wielu względów w projekt edukacji włączającej. MIMO WSZYSTKO wsparła liczna grupa osób chętnych z koła biblijnego i z przedszkola Mali Odkrywcy (Jagoda Jung). W przygotowanie rekwizytów, scenografii i strojów udało się zaangażować nie tylko rodziców, ale także parafie św. Józefa i św. Marii Magdaleny. Kolejne występy kolędnicze zaplanowano w kościele św. M. Magdaleny (8 stycznia) i w Centrum Kultury (13 stycznia). Podajemy link do fotorelacji z wydarzenia.


Opiekunowie: Małgorzata Zielińska i G.J. Pelica


https://we.tl/t-RENoOIIijq