Projekt edukacyjny Emp@tyczna Klasa.

Uczniowie klasy 5f, 6b, 6c i 8d w ramach projektu „Emp@tyczna Klasa” zdobyli już trzy misje!

Podczas pierwszej misji, klasy uczestniczyły w zajęciach „Porozmawiajmy o wartościach – EMPATIA”.  W czasie zajęć powstały mapy myśli, uczniowie odgrywali scenki dramowe, przez co  pokazali czym jest empatia w działaniu, a dla  chorego Czarusia wykonali kartki z miłym słowem, wsparciem w tym trudnym dla niego czasie.  Poprzez działania podjęte w czasie warsztatów uświadomili sobie jak wiele znaczeń kryje umiejętność rozumienia uczuć innych.

W drugiej misji,  w ramach obchodów Międzynarodowego dnia Tolerancji i Życzliwości zastanawiali się nad własną postawą w odniesieniu do innych ludzi. Ubrani w żółte barwy, wywiesili na korytarzach szkolnych karteczki z miłymi i pozytywnymi słowami, które każdy mógł wziąć ze sobą. Na wyciętych dłoniach napisali hasła  kojarzące im się  z tolerancją i życzliwością z których stworzyli foto ściankę. Chętne osoby mogły przemienić się w anioły życzliwości i wykonać pamiątkowe zdjęcie.  W klasach przeprowadzono rozmowy i zabawy integracyjne, a także każda klasa wyłoniła najżyczliwszego ucznia i nauczyciela w szkole. Na zakończenie zwycięzcy otrzymali zasłużone dyplomy i gratulacje.

W grudniu w ramach trzeciej misji włączyli się w przygotowanie i organizację kiermaszu charytatywnego dla Czarusia Tarki. W ramach warsztatów rękodzieła stworzyli piękne ozdoby bożonarodzeniowe i stroiki świąteczne.

Dzięki przystąpieniu do projektu „Emp@tyczna Klasa” uświadomiliśmy sobie, jak ważne jest, aby empatię mieć w sobie każdego dnia, aby być dla siebie życzliwym, a powiedzenie sobie nawzajem miłego słowa nic  nie kosztuje, a sprawia przyjemność innym oraz jak niewiele możemy zrobić, aby pomoc innym.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej – krótkiego podsumowania ze wszystkich trzech misji.

Barbara Podoba, Justyna Szwaczko, Anna Świtacz.