Spotkanie autorskie z panią Marią Kieres-Kramek

W ramach realizowanego projektu edukacyjnego w bibliotece szkolnej 8.12.2022 odbyło się spotkanie autorskie z panią Marią Kieres-Kramek. Autorką wielu książek: „Legendy ziemi łęczyńskiej”,  „Łęczna w blasku szabasowych świec”, „Łęczyński wrzesień 1939”, „Anioły nad Łęczną”, „Widok z okna magistratu”, „Łęczyńskie czary mary”, „Rzemieślnicy”, „Niewenecja”,  „Ich portret moja twarz”. Pisarka opowiedziała o swojej pasji pisania. Przedstawiła zabawne anegdoty związane z powstaniem niektórych utworów, mówiła o swoich poetyckich inspiracjach oraz zachęcała uczniów do czytania. Dzieci również przedstawiły pani Marii swoje lapbooki i plakaty związane
z „Legendami ziemi łęczyńskiej”.

W spotkaniu uczestniczyła kl. 4f oraz wielu gości m.in. dyrekcja szkoły pani Małgorzata Fryt, pani Danuta Szychta-Zagwodzka, pani Joanna Tarasiewicz metodyk z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Lublinie, pani Alicja Sylwestrzak bibliotekarz Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Łęcznej, pan Paweł Brodzisza kierownik CK Osiedlowego Domu Kultury w Łęcznej, pani Renata Budzyńska pedagog szkolny, pani Izabela Hapoń psycholog szkolny, pani Marta Bałaszek nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, pani Bożena Wójcik nauczyciel świetlicy.

Na zakończenie spotkania była dla wszystkich muzyczna niespodzianka – pan Mirosław Kozera wraz z uczennicami ze szkolnego chóru zaśpiewali piosenki o tematyce świątecznej.

uczennice z kl. 4f  prezentują swój lapbook „Legenda o zawieprzyckim zamku”
klasa 4f oraz goście na spotkaniu autorskim w bibliotece szkolnej
dzieci z chóru szkolnego z panem Mirosławem Kozerą