Konkurs Szach – Mat – znamy laureatów!!!

Drodzy uczniowie mamy dla Was dobrą wiadomość. Rozstrzygnięty został szkolny konkurs – III Turniej gry w szachy „Szach-Mat”, który odbył się online na platformie Lichess w listopadzie i grudniu tego roku. Konkurs został zorganizowany przez pedagoga szkolnego p. Joannę Kłodzińską oraz nauczyciela wychowania fizycznego pana Jacka Cura.

Szachy to bardzo ciekawa i absorbująca gra. Rozwija myślenie logiczne, strategiczne, pobudza wyobraźnię przestrzenną, poprawia umiejętności matematyczne. Szachy uczą analitycznego i krytycznego myślenia, uczą nas waleczności, wytrwałości i gospodarowania czasem. To także mnóstwo rozrywki i konstruktywnie spędzony czas z rodzicem, przyjacielem czy rywalem na turniejach.  

W drugiej połowie XX wieku można było już grać w szachy z komputerem, a później przez Internet. I takie właśnie były Wasze rozgrywki, wykorzystaliśmy możliwość gry w szachy przez Internet i zaprosiliśmy Was do zabawy. Waszym zadaniem było zalogować się i przystąpić do rozgrywek – zgodnie z regulaminem. Najlepsi szachiści z naszej szkoły rozegrali partię demonstracyjną  podczas zorganizowanej  w szkole, w dniu 09.12.2022r. Mikołajkowej strefy zdrowia.

Czas już, abyście poznali laureatów rozegranego w naszej szkole III Turnieju gry w szachy „Szach-Mat”.

Najwięcej punktów uzyskał i tym samym zajął I miejsce Igor Jastrzębski z kl. 7c, II miejsce zajął Szymon Staniak z kl. 8a, III miejsce Szymon Wójcik z  kl. 6c , IV  miejsce Primosz Gajowiak z kl.  6b, V  miejsce Bartosz Matyjaszczyk z kl.5c.

Gratuluję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w turnieju.

Bardzo dziękujemy Panu Burmistrzowi za sponsoring nagród dla uczniów.

Pokazowa rozgrywka między uczniami, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce w konkursie: Igorem Jastrzębskim i Szymonem Staniakiem