STAROPOLSKIE I WSPÓŁCZESNE TRADYCJE ANDRZEJKOWE

W dniu 29 listopada 2022 roku uczniowie klasy Va wraz z wychowawczynią odwiedzili miejsko-gminną bibliotekę w Łęcznej. Pani Teresa Kozłowska przygotowała warsztaty dotyczące tradycji andrzejkowych. Dzieci dowiedziały się, skąd pochodzi zwyczaj obchodzenia Andrzejek, poznały dawne, jak również współczesne tradycje związane z tym świętem. Każdy mógł też doświadczyć tych zwyczajów i np. poznać swoją szczęśliwą liczbę, czy wywróżyć imię przyszłej żony, męża lub spełnić swoje marzenie przez rzut monetą. Spotkanie wzbudziło bardzo dużo emocji, nie tylko nauka ale i zabawa wprawiła wszystkich w dobry nastrój. Uczniowie klasy Va są bogatsi o kolejne doświadczenia.

Dzieci oglądają prezentację o andrzejkach
Pani trzyma kartkę z sercem, dziewczynki przebijają je szpilką
Dzieci ustawiają na podłodze buty.