Wycieczka klas ósmych do Warszawy

Dnia 16 listopada 2022r. klasy 8A, 8B i 8C wraz z paniami, które pełniły rolę opiekunek: Beatą Michalak, Grażyną Koperczak, Alicją Majewską i Elwirą Mazur, udały się na wycieczkę do Warszawy.

Zwiedzanie stolicy zaczęło się od spaceru po Łazienkach Królewskich. Następnie grupy przemieściły się do Wilanowa, aby zobaczyć wraz z przewodnikiem Wnętrza Pałacu Króla Jana III Sobieskiego. Uczniowie podejmowali próby odgadnięcia ukrytych we wnętrzach symboli. Tu przydała się wiedza ze szkolnych lekcji historii.

Potem wszyscy udali się do Studia Buffo na spektakl inspirowany sztuką Williama Szekspira pt. „Romeo i Julia”. Warto podkreślić, że to pierwszy na świecie i jedyny w Polsce wodny musical w 3D. Na scenie nie zabrakło tańców w strugach lejącej się wody i jeżdżących motorów. Do świetnej oprawy wizualnej należy dodać muzykę i śpiew utalentowanych, młodych aktorów, dzięki czemu nasi uczniowie mogli jeszcze bardziej wczuć się w sytuację kochanków i ich rodzin. Twarze aktorów pełne były pasji, radości, a czasem smutku, co dodatkowo oddziaływało na naszych młodych widzów.

Wszystkim bardzo się podobało, a niektóre osoby, pod koniec spektaklu, uroniły łzy nad historią dwojga młodych, zakochanych w sobie ludzi.

Teatr spełnił swoją rolę i wywołał u naszych widzów wiele wrażeń. Udało się to do tego stopnia, że w drodze powrotnej uczniowie sami postanowili wypróbować swoje możliwości wokalne i uraczyli wszystkich obecnych w autokarze repertuarem piosenek w świątecznym klimacie, śpiewanych w języku angielskim, np. słynną już piosenką pt. „Last Christmas” 😉 „

Spacer w Łazienkach Królewskich
Z wizytą w Wilanowie
Z wizytą w Wilanowie
Spektakl Romeo i Julia w Studio Buffo
Stadion Narodowy w Warszawie