Klasy 7b, 8e i 8f w mieście Ojca Mateusza i fabryce porcelany

26 października 2022r. uczniowie z klas: 7b, 8e i 8f uczestniczyli w wycieczce do Ćmielowa i Sandomierza. Młodzież odwiedziła manufakturę porcelany w Ćmielowie, następnie uczestniczyli w grze miejskiej w Sandomierzu. W ten piękny jesienny dzień uczniowie pod opieką Iwony Sochackiej, Katarzyny Buss, Wojciecha Kapronia i Karola Jakubowskiego zwiedzili manufakturę porcelany w Ćmielowie, następnie uczestniczyli w grze miejskiej w Sandomierzu poznając uliczki serialowego detektywa, zabytki Sandomierskiej Starówki, zbrojownię. Na koniec mieli możliwość posłuchać o fachu rycerskim i historii miasta oraz okolicy.

Jesienny widok na Stare Miasto w Sandomierzu
Dwóch uczniów w strojach rycerskich stoi z łukami w Zbrojowni w Sandomierzu
Grupa uczniów stoi przed Ratuszem w Sandomierzu
Grupa uczniów jest w fabryce porcelany w Ćmielowie. Uczniowie oglądają proces wypalania porcelany