CZYTANIE DLA POKOJU

Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych w październiku nasza biblioteka zorganizowała spotkania dla uczniów klas 0-3 pod hasłem: „Czytanie dla pokoju”.

Dzieci poznały książkę pod tytułem „Listy w butelce” Anny Czerwińskiej-Rydel. Opisuje ona piękną historię o wspaniałej kobiecie pani Irenie Sendlerowej.

„…Jaka była Irena Sendlerowa (…) Była skromna. Cicha. Bardzo mądra. Przez całe życie pomagała innym, wielokrotnie narażając przy tym swoje zdrowie i życie. Ciągle powtarzała, że ludzi można dzielić tylko na dobrych i złych, a wiara, narodowość, kolor skóry, poglądy nie mają żadnego znaczenia.(…) Dzięki Niej wielu wspaniałych ludzi mogło przeżyć straszną wojnę, a DWA I PÓŁ TYSIĄCA DZIECI miało szansę bezpiecznie dorosnąć. Otrzymała wiele odznaczeń i medali, dwukrotnie była nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla, a przez wiele lat niewiele się o Niej mówiło…”

książka „Listy w butelce” Anny Czerwińskiej-Rydel, butelka z 2 500 ziarenkami, wazon z 500 nakrętkami, kielich z 100 nakrętkami
grupa 0d na spotkaniu w bibliotece
grupa 0b na spotkaniu w bibliotece
grupa 0b na spotkaniu w bibliotece
grupa 0d na spotkaniu w bibliotece
grupa 0d na spotkaniu w bibliotece