Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest w rocznicę urodzin Walta Disneya czyli 5 listopada.

Z tej okazji w dniu 3 listopada uczniowie klas III odwiedzili bibliotekę szkolną aby wspólnie rozwiązywać zagadki, rozpoznawać ilustracje, rekwizyty i poprawne odgadywać tytuły znanych bajek. W dniu następnym klasy 1 – 4 uczestniczyły w konkursie na najliczniej przebrana klasę (uczniowie przebierali się za ulubione postacie z bajek). Na korytarzu przy bibliotece odbył się również bal dla uczniów. Świętowanie przedłużyło się na kolejny tydzień, w którym uczniowie oddziałów przedszkolnych odwiedzały bibliotekę, wysłuchiwały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Nauczyciele mogli również robić uczniom zdjęcia w fotobudce.

Obchody Dnia Postaci z Bajek miały na celu przypomnieć bajki te bardziej i mniej znane, ich popularyzację oraz zachęcić do czytania. Były to dni pełne wrażeń dla całej społeczności szkolnej.

Konkurs na najoryginalniej i najliczniej przebraną klasę w poszczególnych ciągach klasowych wygrały:

Kl. I „E”

Kl. II „D”

Kl. III „E”

Kl. IV „D”

Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród.

Samorząd Uczniowski, świetlica, biblioteka

gazetka przed biblioteką
ąca rekwizyty z bajek
z zabawy tanecznej
z zabawy tanecznej
kl. III „C”
kl. IV „F”
kl. IV „F”
uczennica kl. IV w fotobudce
klasy 0 „D” i 0 „C”
klasy 0 „D” i 0 „C”