Wolontariusze na Marszu Różowej Wstążki

23 października 2022r. na terenie Łęcznej odbył się Marsz Różowej Wstążki. Jest to impreza środowiskowa organizowany przez Stowarzyszenie Kobiet „Amazonki”. Ideą tej imprezy jest wspieranie osób chorobami onkologicznymi, zachęcanie kobiet do wykonywania regularnych badań profilaktycznych oraz popularyzowanie wiedzy na temat chorób nowotworowych. Wydarzeniu towarzyszy kolor różowy, który jest symbolem wiary, nadziei na lepsze jutro, optymizmu i radości.

14 wolontariuszy, uczniów klas VIII włączyło się w organizację tego wydarzenia. Pierwszym zadaniem w dniu poprzedzającym marsz była pomoc w udekorowaniu sali widowiskowej w Centrum Kultury. W dniu Marszu zaś wolontariusze odpowiedzialni byli za udekorowanie różowymi balonami ulic miasta oraz wręczanie balonów uczestnikom wydarzenia. Mimo, że były to dni wolny, członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza chętnie i odpowiedzialnie zaangażowali się w akcję.

Izabella Hapoń

Zdjęcie przedstawia wolontariuszy, siedzących na podłodze, w tle napompowane, różowe balony.
Zdjęcie przedstawia wolontariuszy idących ulicą. W rękach trzymają pęki różowych balonów.
Zdjęcie przedstawia wolontariuszy idących ulicą. W rękach trzymają pęki różowych balonów.
Zdjęcie przedstawia wolontariuszy idących ulicą. W rękach trzymają pęki różowych balonów.