OTRZĘSINY EKOLOGICZNE

Dnia 18 października w naszej szkole po raz kolejny odbyły się Otrzęsiny Ekologiczne Klas Czwartych. W tym roku szkolnym przebiegały pod hasłem „Woda to skarb”. Do rywalizacji w formie turnieju przystąpiły 2–osobowe drużyny ze wszystkich klas czwartych. Motywem przewodnim spotkania były treści nawiązujące do programu edukacyjnego Wód Polskich „AKTYWNI BŁĘKITNI – SZKOŁA PRZYJAZNA WODZIE!”. Wszystkie uczestniczące drużyny zaprezentowały wysoki poziom wiedzy o wodzie i żyjących w niej organizmach. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością w zakresie wyszukiwania znaczenia wody w przyrodzie i dla człowieka. Najlepsza okazała się klasa 4C, drugie miejsce zajęła klasa 4B, trzecie miejsce zajęła klasa 4D. Wszystkie drużyny otrzymały Akt Przynależności do Braci Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej.