Nowy sezon badawczy w ramach Międzynarodowego Programu Badawczego GLOBE

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły włączają się w działania umożliwiające poznawanie globalnych zagadnień środowiska, prowadząc badania w ramach programu GLOBE.Od września rozpoczęliśmy nowy sezon badawczy.

Codziennie uczniowie w szkolnym ogródku meteorologicznym prowadzą badania dotyczące  temperatury powietrza, ciśnienia atmosferycznego, opadów atmosferycznych, określają kierunek wiatru i stopień zachmurzenie nieba, wykorzystując specjalistyczny sprzęt. Zebrane dane służą do sporządzania raportów, które zamieszczane  są na amerykańskiej stronie programu. Informacje pogodowe zamieszczają na szkolnej tablicy GLOBE.

Badania będą prowadzone przez cały rok szkolny. 

Opiekun

A. Brudzińska

Część sali lekcyjnej, biurko brązowe przy oknie, na którym stoi komputer, drukarka, globus i wazon brązowy z różą. Na parapecie w czerwonej doniczce stoją kwiaty. Przy biurku siedzą dwie uczennice w różnokolorowych ubraniach i notuję informacje na kartce papieru, korzystając z ekranu komputera.
Ściana na szkolnym korytarzu w kolorze zielonym, na niej wisi tablica z dużym napisem GLOBE. Poniżej kolorowe zdjęcia przedstawiające chmury , zachód Słońca i fragment rzeki porośniętej przez las oraz karki z informacjami.  Przy tablicy stoi uczennica ubrana w różnokolorowe ubranie i zapisuje informacje na kartce.
Część sali lekcyjnej przy oknie, na ścianie wisi złoty barometr uczennica w czarnej koszulce trzymając kartkę papieru odczytuje informacje z przyrządu. Obok stoi brązowe biurko, brązowa ławka z krzesełkiem z zielonymi częściami.
Obok szkoły w ogródku meteorologicznym widać białą budkę, na schodkach stoją dwie uczennica ubrane w różnokolorowe stroje, trzymają w ręku termometr i odczytują informacje , poniżej stoi jedna uczennica w niebieskiej kurtce i odczytuje informacje z termometru. Obok widać fragmenty drzew.