BOMBKOWA WYCIECZKA

Choinka bożonarodzeniowa w październiku? Tak, to możliwe! Uczniowie klasy 6d i 6e mieli możliwość zobaczyć w pełni udekorowaną choinkę w Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie. Wizyta w muzeum była połączona z poznaniem historii bombki, tradycji dekoracji świątecznych z różnych stron świata oraz zwiedzaniem fabryki bombek. Tam uczniowie obserwowali proces dmuchania, srebrzenia i dekorowania bombki. Zwiedzanie było połączone z warsztatami dekorowania własnej bombki. Nie obyło się bez pamiątkowych zakupów.

Wrażenia po wizycie w muzeum dopełnił urokliwy spacer po Królewskim mieście Sandomierzu. Uczniowie zobaczyli zamek, katedrę, rynek, ratusz i próbowali przejść przez Ucho Igielne, co się wszystkim udało. Zwieńczeniem pobytu w Sandomierzu było pełne śmiechu spotkanie z członkiem Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, który w niekonwencjonalny, a jednocześnie lingwistycznie bliski uczniom sposób przedstawił historie Sandomierza.

Ahoj, przygodo! Do następnego razu!

Opiekunowie wycieczki:

Małgorzata Brodzisz

Elżbieta Jakubowska

Jagoda Woźniak