Tydzień Języków Obcych

Od 2001 roku w całej Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Dzień Języków. W tym roku w naszej szkole ten wyjątkowy dzień rozciągnięto do granic możliwości. Dzięki pracy całego 8-mio osobowego Zespołu Nauczycieli Języków Obcych w murach naszej szkoły aż przez 5 dni miały miejsce działania propagujące naukę języków obcych.

W poniedziałek i wtorek (26 i 27 września) w budynku na ul. Piłsudskiego klasy 5-8 walczyły dzielnie o tytuł Poliglotów Roku 2022 w swoich pionach klasowych. Trzyosobowe delegacje klasowe przystąpiły do udziału w quizie, który sprawdzał ich predyspozycje językowe. Uczniowie odgadywali znaczenie wyrażeń w różnych językach, dowiadywali się w jakim języku śpiewana jest znana im piosenka, a także odpowiadali na pytania z obszaru niemieckojęzycznego.

Tytuły Poliglotów Roku 2022 zdobyli uczniowie klas: 5c, 6e, 7c oraz 8d.

Od środy na korytarzach w obu budynkach zostały zaprezentowane prace plastyczno-językowe upamiętniające zmarłą niedawno Królową Elżbietę II. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i przygotowali niezwykle interesujące ciekawostki z życia królowej.

W budynku na ul. Szkolnej młodsi uczniowie dowiedzieli się, jakie korzyści płyną z nauki języków obcych, poznali nazwy popularnych potraw z różnych krajów europejskich, a także rysowali portrety Królowej Elżbiety II.

Od środy do piątku (28-30 września) w całej szkole uczniowie mieli okazję sprawdzić się w zabawie na strój ze wskazanego państwa. W środę obchodziliśmy Dzień Brytyjski i należało ubrać się w kolory flagi brytyjskiej. W czwartek, Dzień francuski upłynął pod hasłem „Wąs, bagietka i berecik”, natomiast w piątek, w Dzień niemiecki królowały kolory flagi niemieckiej, a uczniowie z klasy 7a przebrali się za uczestników Octoberfest i częstowali smakołykami kolegów i koleżanki.

Tydzień Języków Europejskich miał na celu uświadomienie uczniom wszechobecności zwrotów obcojęzycznych w naszym codziennym życiu oraz korzyści płynących z nauki języków obcych. W całej szkole odbyło się wiele działań, przygotowanych zarówno przez nauczycieli języka angielskiego, niemieckiego, jak i samych uczniów. Wszyscy świetnie się bawiliśmy!!!

Dziękujemy uczniom, rodzicom i wychowawcom za włączenie się w obchody Tygodnia Języków Obcych.

Zespół Nauczycieli Języków Obcych