Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy we wrześniu 2001 roku. Od tego czasu co roku obchodzony jest 29 września, w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej – autorki książek dla dzieci i młodzieży.
Z tej okazji biblioteka szkolna zaproponowała wychowawcom/nauczycielom klas 0 – 4 udział
w akcji i przeczytanie dowolnego fragmentu książki na głos. Uczniowie mogli wysłuchać serii „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, serii „Biuro detektywistyczne Lessego i Mai np. Tajemnica srebra” oraz serii „Sposobu na Elfa”. Wszystkim pięknie dziękujemy za włączenie się do akcji.

uczniowie klasy 0e w trakcie słuchania czytanej książki przez panią Irenę Zaniewską
uczniowie klasy 0e w trakcie słuchania czytanej książki przez panią Irenę Zaniewską
uczniowie klasy 0e w trakcie słuchania czytanej książki przez panią Irenę Zaniewską